Back to Question Center
0

Semalt: kaip Vikipedija įkvepia institucinį mokymąsi

1 answers:

Vikipedija laikoma svarbiausiu naudingos informacijos šaltiniu internete. Anksčiau mokytojai ir mokslininkai pripažinta "Wikipedia" paskirties vieta, kurioje buvo išplatintos klaidinančios žinios ir gandai. Laikui bėgant ši sąvoka pasikeitė, atsižvelgiant į nustatytas taisykles ir standartus, kurie patikrina visą informaciją prieš ją įkeliant į Wikipedia .

Be to, netikslią ir klaidinančią informaciją greitai redaguoja išsamūs redaktoriai, kurie yra įsipareigojusios ir skirtos tam, kad "Wiki" taptų geresne vieta besimokantiesiems. Dauguma žmonių aplanko Wikipedia ieškodami prieštaringų temų paaiškinimų.

Julija Varneva, Semalt vyresnysis klientų sėkmės vadybininkas, sako, kad "Wikipedia" vadovauja gairių, politikos ir žymių standartų rinkinys. Vikipedijos bendruomenė nepatvirtina straipsnių įkėlimo, nebūtinai nurodydama šaltinius. Wiki įkvepia moksleivius, mokytojus ir visą švietimo broliškumą sukurti naują turinį ir jį įtraukti į Wikipedia, turint omenyje, kad jų darbas informuoja visuomenę, ieškodamas gerai gautų straipsnių .

Per pastaruosius keletą metų "Wikipedia" padėjo mokytojams kurti praktinius "Wiki Wiki" kursus, taigi palengvina praktines taikomąsias programas klasių temoms..Šiuo metu Vikipedijoje yra daugiau nei 120 aukštosios mokyklos projektų. Džonas Beislis, Kolumbijos universiteto profesorius, buvo pirmasis mokslininkas, kuris įkvėpė studentus kurti straipsnį "Wikipedia", daugiausia dėmesio skiriant literatūrai .

Siekiant patenkinti visus Vikipedijos standartus ir politiką, profesorius Beasley nurodė savo studentams susisiekti su "Wikipedia" palaikymo komanda prieš paskelbdamas turinį, kad gautų tolesnes gaires. Šis atvejo scenarijus suteikė studentams gilų supratimą apie tai, kaip veikia Vikipedija, ir formatą, reikalingą kurdami straipsnius, kurie bus įkelti į Wikipedia .

Straipsnio, kuris bus paskelbtas Vikipedijoje, kūrimas nėra toks lengvas. "Wiki" formato mokymasis ir supratimas yra labai svarbus siekiant išvengti jūsų straipsnio trynimo. Savanorių redaktorių palaiko daugiau nei du kartus persvarstydami ir taisydami straipsnius. Pridedant daugiau turinio į jau esamus įrašus, studentai laikosi lengvos užduoties, palyginti su naujo turinio kūrimu. Tai padeda mokiniams sužinoti apie redagavimo įgūdžius ir įgyti daugiau patirties su straipsnių redagavimu. Studentai pataria savo projekto instruktoriams dirbti grupėmis, kad gautų tinkamus rezultatus .

Kurso turinys Wiki

Wikiversity yra vieta, kuria visų pirma prisidėta prie aukštojo mokslo institucijų studentų pažangos. Wikiversity suteikia studentams galimybę įkelti savo turinį, kuris yra viešai prieinamas kitiems studentams, norint pasiekti ir mokytis. Instruktoriai yra atsakingi už Wiki Wiki kūrimą, įkėlimo kursų apibūdinimus, pamokų planus ir papildomą svarbią informaciją, kurią mokiniai reikalauja rengdami savo projektus .

"Course Wiki" iš anksto pateikia studentams būtiną informaciją apie konkretų kursą. Ilgainiui studentams suteikiama pakankamai laiko nuspręsti, ar reikia mokytis, ar ne. Wikiversity puslapiai suteikia studentams vietą, kurioje jie gali greitai pridėti ir redaguoti konkretaus kurso turinį. Daugeliu atvejų mokiniai naudoja "Wikiversity" puslapius, kad paskelbtų seansų metu išmoktus projektus, pridėtų nuorodų šaltinius ir rekomenduotų naudingas medžiagas Source .

November 29, 2017