Back to Question Center
0

"Semalt" ekspertas sako, kaip interneto duomenų šnipinėjimas buvo legalizuotas teismo sprendimu

1 answers:

Nors gali būti neteisėta išvalyti duomenis iš svetainių be aiškaus leidimo svetainės savininkų, teisėjas neseniai tam tikromis aplinkybėmis nusprendė kitaip. "hiQ Labs" neseniai pateikė ieškinį "LinkedIn" dėl to, kad neleido jiems išgauti duomenis iš "LinkedIn" puslapių.

Tai buvo grubus šokas daugeliui žmonių, kad "LinkedIn" buvo pasakyta, kad paleisti nemokamą prieigą prie savo tinklalapių. "hiQ" naudojo savo algoritmus, norėdamas nustatyti, kada "LinkedIn" vartotojas ieško darbo, atsižvelgdamas į pokyčius, kuriuos vartotojas atlieka savo viešajame profilyje.

Algoritmai paleidžiami iš duomenų, ištrauktų iš "LinkedIn" tinklalapių. Kaip tikėtasi, "LinkedIn" tai nepatinka ir buvo imtasi atsakomųjų priemonių užkirsti kelią "hiQ" nuo tolesnio duomenų ištraukimo. Be techninių kliūčių, kurios buvo sukurtos, taip pat buvo išduoti griežti teisiniai įspėjimai.

Pradžioje nebuvo kito pasirinkimo, kaip tik teisiškai spręsti klausimą. HiQ turėjo ieškoti teisinio žalos atlyginimo. Bendrovė pageidavo, kad "LinkedIn" užsakytų pašalinti technines kliūtis. "hiQ" taip pat norėjo, kad "Data Link" tinklalapis būtų legalizuotas.

Laimei, paleidimui, ji gavo tai, ko norėjo. Sprendimas buvo už hiQ. "LinkedIn" buvo priversta pašalinti visas priešpaskutines priemones, trukdančias "hiQ" nuskaityti jo ("LinkedIn") tinklalapius, taip pat suteikti "hiQ" laisvą ranką, nes aktas yra visiškai teisėtas. Teisėjas savo sprendimą priėmė dėl to, kad "hiQ" nori išvalyti duomenis, kurie buvo rodomi viešai.

Teisėjas ne tik pavedė atsakovui panaikinti visą prevencinį mechanizmą prieš hiQ, bet ir nurodė, kad atsakovas ateityje turėtų atsisakyti tokių veiksmų.

Atvirosios interneto duomenų reklamavimas

Nors sprendimas vis dar yra laikinas įsakymas, yra didžiulė išgirsti, kad įstatymas remia atvirus interneto duomenis ir laisvą prieigą prie informacijos internete, nes šis nutarimas patvirtina, kad. Net jei galutiniam sprendimui pritaria atsakovas, šis faktas jau buvo nustatytas.

Teisėjas pritarė šiai politikai, uždarydamas beveik visus "LinkedIn" argumentus. Nors "LinkedIn" bandė nustatyti, kad ieškovas pažeidė jo privatumą, teisėjas užginčijo tai, kad atsakovas taip pat parduoda duomenis.

Kai argumentas nesulaukė vandens, atsakovė taip pat nurodė, kad hiQ veiksmas smarkiai pažeidė Kompiuterių sukčiavimo ir piktnaudžiavimo įstatymą (CFAA), nes paleidimo metu jų serveriai pasiekė neteisėtai surinktus duomenis. Vėlgi šis argumentas buvo ištrintas. Tai buvo atmestas dėl to, kad "hiQ" tik išvalė turinį visuomenei, neapsaugotus puslapius.

Teisėjas analogiją nagrinėjo kaip asmenį, kuris per darbo valandas eina į atvirą parduotuvę. Toks žmogus negali būti laikomas nusikalstamu. Taigi, hiQ nebuvo pažeistas. Įdomu tai, kad teisėjas toliau išsiaiškino, kodėl jo sprendimas yra visuomenės interesų.

Trumpai tariant, teismas pripažino, kad visuomenės interesas yra leisti nuskaityti, išgauti ir analizuoti duomenis. Taigi, tai bus neigiama politika, skatinanti laisvo informacijos judėjimo kliūtis.

Ką turėtumėte pasimokyti iš teismo

Nors jūs neturite priežasčių išgauti duomenis tiesiai iš "LinkedIn", turėtumėte pasimokyti iš nutarimo. Geriau žaisti saugiai skaitant ir gerbiant robotai. txt failas visose svetainėse. Atminkite, kad nutarimas vis dar yra laikinas įsakymas. Galų gale gali būti naudinga "LinkedIn".

Nors sprendimas gali neturėti įtakos tau tiesiogiai, jis džiaugiasi, kad federalinis teismas palaiko viešo interneto prieinamumo politiką. Taigi informacija turi būti prieinama ir prieinama tiems, kurie gali ieškoti ir tinkamai ją naudoti.

Interneto duomenys yra labai naudingi visiems, ypač žiniasklaidos analitikams, kūrėjams, duomenų mokslininkams ir kitiems specialistams. Tokiu atveju sprendimas yra sveikintinas įvykis Source .

December 22, 2017