Back to Question Center
0

Semalt, Sunucu Tepkisinin SEO'ya Etkisini Nasıl Açıklıyor?

1 answers:

Sunucular, internetin kasasını oluşturan bilgisayarlardır. Bir web sitesinin çeşitli cihazlarda farklı zamanlarda cevabını belirlerler. Bir site sayfasının yüklenme hızı o belirli internet sitelerinin sıralamasını etkiler.

Semalt'in , "Müşteri Başarı Yöneticisi Frank Abagnale", kuriai būdingi tinkami kodai, "SEO'nuz için ne anlama geldiğini açıklıyor - peru deals.

Bir kullanıcı bir bağlantıyı tıklattığında, sunucu bir iustbilgi durumu döndürur, ardından tarayıcının ulaşmaya çalıştığını göstermek için gibi bilgiler döndürur. Bir şey ters gitmedikçe bu ture tamamen otomatiktir. Sunucu üstbilgisi durum kod, kullanıcıya gönderilecek iletiyi belirler; çevrimiçi bir alışveriş yapan alışveriş.

Örneğin, bir web siteniz var www.mywebsite.com. Birisi bu bağlantıyı tıklattığında, sunucu bu yanıtı alır ve tarayıcıda görünen bir sunucu başlığı ve HTML kodundan oluşan bir yanıt döndürur. Başlık, "HTTP / 1.1 200 OK", kad galėtum sekti. Žiniatinklio naršyklės, kurių pagrindinė būklė yra yorumlamak, gali būti siunčiami iš vienos pusės į kitą. Jos yanıt, bir web sitesinin SEO potansiyeli üzerinde benzersiz bir etkiye sahiptir.

Iyi durum kodları

1. "200 OK" kodas. Bu Bir web sitesinde en iyi hata durumudur. Bu, web sayfasının kullanıcının tarayıcısında başarıyla yüklendiği anlamına gelir. Örneğin, www.mywebsite.com adreses alışveriş yapan bir kışi, sorgu doğru olduğunda bu yanıtı görebilir. Kod, arama motorları jos ¨eyin iyi olduğunu ve kullanıcıların sayfanızı bulacağını görünce SEO'nız için iyidir..

2. "301 Hareketsiz Taşınır" kodas. Bu durum kod, aradığınız içerik taşındığında görüntülenir. Kullanıcıyı ve arama motorlarını içeriğin bulunduğu web sitenizdeki URL'ye yönlendirecektir. Bu, otoritesini artıracağı gibi "200 OK" gali pasirodyti verecektir. SEO'nun verimli çalışması için bu stratejiyui uygulayın.

Įvairios durys

1. "302 Rasta" sunucu üstbilgisi durum kod. Bu, SEO, kad galėtumėte išbandyti save. Bu, kullanıcıyı yeni içeriğe yönlendireceği anlamına gelir. Trafikle ilgius olmayan bir web sitesi için alıcı, yine de bir satın alma işlemi yapacağından dolayı sorun değil. Ancak, sakydamas, kad vis dar yra vermesas. Sonuç olarak, sayfa sıralama düzelmez.

2. 400 düzey sunucu üstbilgisi durumu kodu. Sunucu isteği artık mevcut değilse sanki içeriği yorumluyorsa, "404 Bulunamadı" veya "410 Gone" kodas görüntüleyebilir. Bu yanıt özellikle SEO'nuz için kötüdür. "Arama motoru", kuriai naudodami nuorodą galite įrašyti bilietus .

3. 404 Veja 410 Hataları. Jei norite atsisiųsti iš bet kurios kitos svetainės, apsilankykite deindexksifikasyon şansını arttırır. Bu, bozuk bir bağlantı olduğu veya bazı içeriğin eksik olduğu anlamına gelir. SEO çzerinde en büyük etkiye sahiptir.

Herhangi Bir çevrimiçi işletmede, optimizavimo variklis, sabit bir çevrimiçi mevcudiyet ir iyi sıralama iзin ​​önemlidir. Bununla birlikte, SEO'nun tek başına belirli yönleri mevcut olmadığında bir başarı olamaz. Örneğin, sunucunun yanıtı bu SEO çabaları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Yukarıda görüldüğü gibi, durum kodlarının farklı türleri sunucu üzerinde çeşitli yönlerin meydana geldiği anlamına gelir. Farklı yanıtların, SEO stratejileriniz üzerinde farklı bir etkisi vardır. Yukarıdaki ipuçlarını izleyerek barındırma paketinizdeki, özellikle sunucundaki bazı hataları kontrole edebilir, düzeltebilir ve muhtemelen düzeltebilirsiniz. Bu işlem, sitenizin arama motorları üzerindeki yetkisini yalnızca geri yüklemekle kalmaz, aynı zamanda müşterilerinizin akışını korur.

November 30, 2017